قاتل باغهاي زيتون
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/٦/٢  کلمات کلیدی:

 عباسعلي 37 ساله اهل زنجان و ساكن تهران، سال گذشته در جريان يك سرقت مسلحانه در شهر منجيل، دختري 12 ساله بنام الهام را به ضرب گلوله از پاي درآورد.
عباسعلي در جريان اين سرقت و زماني كه با تهديد اسلحه قصد گرفتن پول و طلا از صاحب خانه را داشت، در پي مشاهده الهام كوچولو در پشت شيشه يك درب و با تصور اينكه فردي قصد حمله را به او دارد، الهام را به ركبار بست.
قاتل در پي انجام اين جنايت متواري شده و تلاش پليس براي بدام انداختن وي هيچ فايده‌اي نداشت.
عباسعلي هفته گذشته مجدداً به گيلان بازگشت و اين با قصد به قتل رساندن همسرش، او كه يك قبضه اسلحه كلاشينكوف نيز بهمراه داشت تصميم گرفت تا شب را در باغهاي زيتون در شهر منجيل بيتوته نمايد، اما نيمه‌هاي شب زن و شوهر جواني را كه به تازگي ازدواج كرده بودند در باغ ديد، عباسعلي با تصور اينكه آنها موردي خلاف دارند به نزديك آنها ميرود و وقتي با مقاومت شوهر مواجه شده او را از پاي درآورده و سپس زن جوان را نيز به ضرب گلوله مي‌كشد.
در پي اين واقعه عباسعلي مجدداً قصد فرار از گيلان را مي نمايد، او به همين دليل به سمت شهر لوشان حركت مي كند اما حضور پليس در گلوگاه خروجي اين شهر موجب ميشود عباسعلي بار ديگر به باغهاي زيتون پناه آورده و در آنجا مخفي شود.
ديدن مردي مسلحه در باغ زيتون، مردم محل را مشكوك كرده و آنها با پليس تماس ميگيرند، دخالت پليس در اين امر موجب درگيري عباسعلي با پليس شده و در اين درگيري وي از ناحيه ران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و دستگير ميشود.
عباسعلي در بازجوييهاي پليس به بيش از 100 فقره سرقت اعتراف ميكند، او همچنين در ادامه بازجوييها به پليس اعلام ميكند كه مدتي قبل در حين انجام يك سرقت مسلحانه در شهريار تهران مردي را به قتل رسانده است.
پليس گيلان اعلام كرده است كه عباسعلي سابقه حضور در يك گروهك غرب كشور را داشته و مدت 7 ماه در مقري در غرب كشور  استفاده از سلاح را آموزش ديده و در اين زمينه بسيار مسلط است.