بازهم قطع اينترنت در گيلان
ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٦/٩  کلمات کلیدی:

 تقريباً از ساعت 12 ظهر امروز امكان استفاده از اينترنت در گيلان غيرممكن گرديد و رفع اين مشكل نيز 3 ساعت بطول انجاميد.
متاسفانه طي چند ماه اخير وضعيت اينترنت و دسترسي كاربران به آن در استان گيلان بسيار نامطلوب شده است به نحوي كه در پاره اي از روزها حتي تا ساعتهاي طولاني دسترسي به اينترنت ناممكن (روز شنبه هفته گذشته حدود 13 ساعت) و زماني هم كه امكان استفاده از اينترنت وجود دارد سرعت پايين آن مشكلاتي را براي كاربران ايجاد مي كند.
پنجشنبه هفته گذشته معتمدي وزير پست و تلگراف و تلفن در جريان سفرش به گيلان در يك مصاحبه مطبوعاتي شركت كرد، وي پس از شنيدن سوال من در خصوص مشكلات موجود در گيلان از مديركل مخابرات گيلان خواستار پيگيري مساله شد، اما در همان لحظه چند تن از مسئولان اين شركت وجود هرگونه مشكل را از جانب مخابرات گيلان كتمان كرده و مسئوليت آن را متوجه شركتهاي ارائه كننده خدمات اينترنتي در گيلان دانستند.
اما در اين ميان اين سوال مطرح است كه مشكل پيش آمده امروز كه امكان استفاده از خدمات همه شركتها را ناممكن كرده ناشي از چيست؟
گفته ميشود كه خط ارتباطي اينترنت گيلان توسط خطوط راديويي از رشت به اردبيل و سپس به تهران متصل ميشود و اين يعني نامطمئن ترين راه ارتباطي و متاسفانه بعضي از كج سليقگيها ي مسئولان باعث گرديد كه شركت توانير بجاي راه اندازي خط فيبر نوري در مسير رشت ـ قزوين ـ تهران آن را به استان مازندران و شهر آمل انتقال دهد.

آخرين خبر
اين پيام توسط شرکت انديشه سبز خزر( ارائه کننده خدمات اينترنتی) در روی بعضی از سايتها قرار گرفت (ساعت ۴۰ . ۲۰ )
با عرض سلام خدمت کاربران گرامی
اشکالی در مایکروویو مسیر اردبیل به تبریز ایجاد شده است و با توجه به اینکه خط دیتای گیلان از مسیر اردبیل می گذرد اینترنت در استان گیلان و اردبیل دچار مشکل شده است. خوشبختانه مسئولین محترم مخابرات استان قول داده اند خط فیبر نوری گیلان از طریق قزوین ظرف 1 تا 2 هفته آینده راه اندازی خواهد شد و دیگر شاهد اینگونه اشکالات نخواهیم بود.