سرقت و قتل در پارك جنگلي سراوان رشت
ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٦/٢٥  کلمات کلیدی:

 مدتها بود كه مشغله كاري اجازه نميداد به تقاضاي همسرو فرزندانش توجه كند و براي چند روزي  به مرخصي بروند و مدتي  از دردسرهاي روزمره خلاصي يابند.
مديركل بنياد پانزده خرداد استان سمنان وقتي به اين باور رسيد كه  اعضاي خانواده اش نيز حقي بر گردن او دارند چند روزي مرخصي گرفت، كارها را به معاونش سپرد و به همراه همسر، دو فرزندش، پدر، مادر، و خواهر همسرش راهي شمال شدند.
عصر روز پنجشنبه هفته گذشته، وي كه  از طي كردن كيلومترها مسير حسابي كلافه شده بود براي تجديد قوا و استراحت وارد پارك جنگلي سراوان شد و با كمك اعضاي خانواده زيراندازي پهن كرده و بساط چاي و عصرانه را مهيا كردند.

استراحت و تفريح مديركل در اينجا خاتمه يافت و 3 جوان مسلح چون اختاپوسي اين سفر را برايشان ناگوار ساختند.

سارقان مسلح پس از تهديد و گرفتن پولها، طلاجات و سوئيچ اتومبيل پژوي 405 مديركل، دستان او را با طناب بسته و سپس به سمت آنان شليك كردند. در اثر تيراندازي پدرهمسر مديركل به علت شدت جراحات وارده قبل از رسيدن به بيمارستان درگذشت و مديركل و همسرش نيز بشدت مجروح شدند، اين تيراندازي به ساير اعضاي خانواده آسيب نرساند.
سارقان مسلح كه اينك قاتليني مسلح شد بودند و با يك پيكان به پارك جنگلي سراوان پا گذاشته بودند، با استفاده از خودروي پژو مالباختگان از پارك جنگلي سراوان متواري شدند.
پليس گيلان پس از اطلاع از حادثه، سريعاً در محل حاضر و طرح مهار جهت دستگيري مهاجمين در سطح استان اجرا شد. پليس همچنين در بازديد از محل وقوع حادثه دو گلوله شليك نشده نيز كشف كرد. همچنين با بررسي خودروي پيكان بجا مانده از سارقان مشخص گرديد كه پيكان متعلق به فردي از اهالي آستانه اشرفيه است كه مراتب از طريق پليس اين شهرستان پيگيري و مشخص شد كه صاحب خودرو در تاريخ 17 شهريور به همراه خودرو مفقود و از وضعيت وي اطلاعي در دست نيست.
در ادامه تعقيب و مراقبتهاي پليس گيلان، گشت پليس راه رشت ـ قزوين در سه راهي رستم آباد رودبار متوجه خودروي پژوي تحت تعقيب ميشود كه ضمن اخطار ايست به آنان به تعقيب خودرو پرداخته، اما سرنشينان خودرو بدون توجه به ايست پليس با پرتاب نارنجك جنگي و تيراندازي به راه خود ادامه ميدهند.
در همين زمان دو خودروي پليس ديگر به كمك گشت اولي آمده و حلقه محاصره را تنگ تر مي نمايند كه اين امر باعث ميشود تا سرنشينان پژو در ابتداي ورودي شهرستان رودبار در يك مسير فرعي ضمن رها كردن اتومبيل، اقدام به فرار به سمت كوههاي صعب العبور اطراف مي نمايند.
سرانجام، تلاش پليس كمتر از 48 ساعت بعد نتيجه داد و دو تن از سارقان مسلح دستگير ميشوند.
بهزاد و نادر پس از دستگيري در اعترافات اوليه خود اعلام كردند كه محسن همدست ديگر آنان، شب گذشته با سلاحي كه در اختيار داشته اقدام به خودزني كرده و فوت مي نمايد. آنها گفتند كه حدود 10 روز پيش از يگان خدمتي خود در شهرستان پاوه، اقدام به سرقت سلاح كرده و پس از چند سرقت در شهرستان كنگاور به سمت لنگرود حركت مي‌كنند.
متهمان در ادامه اعترافات خود عنوان كردند: در لنگرود نيز سوار يك دستگاه خودروي پيكان به مقصد چمخاله شده و سپس در بين راه راننده را با سلاح كمري به قتل ميرسانند. و از آنجا نيز به سمترشت و پارك جنگلي سراوان حركت ميكنند.
پليس گيلان اعلام نمود كه سارقان از اهالي استانهاي غربي كشور هستند و به علت سرقتهاي احتمالي ديگر پرونده مفتوح بوده و تحقيقات در اين زمينه ادامه دارد.