وبلاگ حركت به سمت رسانه‌اي فراگير است
ساعت ۱:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٧/٢۳  کلمات کلیدی:

چند روز پيش خبرنگار سرويس ارتباطات ايسنا در گيلان مصاحبه اي با من انجام داد كه عصر ديروز اين مصاحبه در سايت ايسنا قرار گرفت، در ذيل متن ارسال شده ايسنا را ميخوانيد:

وبلاگ نوعي ارتباطي نوين است كه با توجه به سرعت انتقال اخبار،‌تحليل‌ها و گزارشات ،توانسته مخاطبان زيادي درگسترده‌هاي گوناگون جذب كند.
علي احمدي سراواني - مسوول كميته اينترنت خانه مطبوعات گيلان - در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،با بيان اين مطلب اظهار داشت: وبلاگ فضايي است كه اين امكان را دارد كه افراد به راحتي بتوانند در آن به نشر مطالب مورد علاقه خود بپردازند،لذا افراد براساس تنوع تفكرات و ديدگاه‌هاي خود اقدام به نشر آنچه كه مي‌پسندند در وبلاگ‌هايشان مي‌كنند.
وي افزود: وبلاگ حركت به سمت رسانه‌اي فراگير را آغاز كرده اما تا رسيدن به آن روز، راه فني زيادي را در پيش دارد و هنوز ساير رسانه‌ها تاثيرگذاري بيشتري نسبت به وبلاگ دارند. اما شرايط جامعه به سمتي مي‌رود كه استفاده از ابزار جديد رسانه‌اي در آن ضروري به نظر مي‌رسد و ارزان بودن، آسان بودن و در دسترس بودن وبلاگ از عمده‌ترين عوامل موثر در رشد آن به حساب مي‌آيد.
احمدي سراواني يكي از تاثيرات مهم وبلاگ را سرعت و گستردگي كار انتقال اطلاعات عنوان كرد و گفت: در وبلاگ هر كسي مي‌تواند نظرات خود را در اختيار ديگران قرار دهد و مخاطبان نيز به راحتي اين امكان را خواهد داشت تا از اخبار،تحليلها، گزارشات و حتي مسائلي كه روزنامه‌ها و راديو و تلويزيون به علت‌هاي مختلف توجهي ندارند، مطلع شوند.
سردبير روزنامه خزر وبلاگ‌نويسي را در پيشرفت فرهنگ نقد، تاثيرگذار خواند و گفت: با وجودي كه وبلاگ‌نويسي مي‌تواند بر فرهنگ تاثير بگذارد،معنا دار بودن اين تاثير بستگي به لوازمي دارد كه بايد نويسنده وبلاگ آنها را دارا باشد، در اين صورت بي‌ترديد نوشته‌هاي او نيز تاثيرگذار خواهند بود .
وي در پايان ويژگي‌هاي مثبت وبلاگ را قابليت نو، حرف‌هاي نو، انتقال سريع اطلاعات و تنوع و تعدد آن دانست و ويژگي‌هاي منفي آن را غير مستند بودن و تلفيق تمايلات و نظرات شخصي با نشرخبر عنوان كرد.