زيتون پرورده گيلان و ماكاروني ايتاليا!
ساعت ٩:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/٧/۳٠  کلمات کلیدی:

 اگرچه شنيدن اين خبر كه ايتاليا در سال گذشته ميلادي بيش از يك ميليارد يورو ماكاروني صادر كرد، مي تواند مايه تعجب بسياري از مردم را فراهم آورد اما بي گمان بهره گيري ايتاليايي ها از موقعيت و حسن شهرت خود در صنعت ماكاروني،  آنان را به چنين دستاورد مهمي رسانده است. امري كه براي ديگر كشورها نيز در بسياري از زمينه ها صادق است.

واقعيت آن است كه در همه جا ماكاروني ساخته ميشود، اما اينكه ايتاليا به صادركننده مهم اين ماده غذايي تبديل شده تنها به خاطر استفاده از يك مزيت فرهنگي و تاريخي است.
اما آيا در ايران و گيلان نميتوان نمونه چنين موفقيتهايي را تكرار كرد؟ مسلم آنكه بسياري موارد وجود دارند كه با معرفي آنها قادر خواهيم بود به جاي صدور نفت، انواع مواد غذايي ايراني را بفروشيم.
براين اساس چرا نبايد زيتون پرورده، اين غذاي گيلاني كه به سرعت جايگاه خود را در ميان مردم كشور مي يابد، صادر كرد؟ چرا تفكر صادرات چنين محصولاتي را جدي تلقي نكرده و به سخره مي گيريم؟ شايد بقول دوست عزيزم سياوش خان بوي نفت با ما چنين كرده است؟
زيتون پرورده گيلان نه تنها چيزي از ماكاروني ايتاليا كم ندارد بلكه داراي ارزش غذايي بالاتري نيز هست. اما براي آنكه زيتون پرورده گيلان همچون ماكاروني ايتاليا داراي بازار بزرگي باشد، قبل از هر چيز بايد بستر و شرايط لازم را فراهم آورد، بستري كه در آن برنامه ريزي و تبليغات حرف نخست را ميزند.