هيچ حكومتي در عراق بدون خواست و اراده مردم آن پايدار نميماند
ساعت ٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۱/٢٤  کلمات کلیدی:
سرانجام صدام آخرين رئيس جمهور عراق يكي از خون ريزترين ديكتاتورهاي تاريخ معاصر، پس از 35 سال حاكميت استبدادي و سراسر ظلم و نابرابري خود و حزب بعث در 9 آوريل 2003 ميلادي مصادف با 20 فروردين 1382 سقوط كرد و براي هميشه فضاي وحشتناك پليسي و استخباري در كشور عراق رخت بر بست.
سقوط صدام و حزب بعث عراق يك پديده مثبت و اميدواركننده براي ملت عراق محسوب ميشود و اين اتفاق مبارك يعني شكست، نابودي و اضمحلال شرورترين، سفاكترين و خونين ترين ديكتاتورهاي تاريخ گامي در جهت رهايي و آزادي مردم مظلوم و بي پناه عراق و رفع هرگونه تهديد، رعب و وحشت و ترس ناشي از حيات رژيم منحوس صدام خواهد بود. بدون ترديد پايان كار مشترك همه ديكتاتورها و مستبدين جهان چيزي جز سقوط و تباهي نخواهد بود و آنچه كه قابل درك و اذعان است رهايي ملتي مظلوم بنام عراق از شر ديكتاتوري بنام صدام ميباشد.
صدام در طول 35 سال حكومت تاريك، سياه و مستبدانه خود با مردم عراق آن كرد كه آن ملت، بيگانگان را بر بر او ترجيح دادند و در اين راه نه تنها ملت عراق بلكه معارضين و گروههاي معاند و مخالف صدام نيز مجوز دخالت بيگانگان و قدرت خارجي و حضور نظامي آنان را براي نابودي صدام و شكست حكومت زور وي صادر نمودند.امروز سرنوشت صدام و صداميان ثابت نمود كه ديگر امكان حاكميت زور و سرنيزه و قلدري وجود ندارد و در شرايط فعلي در تمام دنيا تاريخ مصرف همه حكومتهاي استبدادي و ديكتاتورمابانه به پايان رسيده است.
در اين ميان ملت عراق بايد آزادي خويش را با حفظ استقلال و حاكميت ملي توام سازند و بدون ترديد تعيين سرنوشت هر ملت بر عهده خود آن ملت است.
مهمترين و اساسي ترين پايه امنيت هر كشور تكيه بر آرا و اراده عمومي و توجه به خواست مردم براي تعيين نوع و روش حكومت است امروز نه تنها عراق بلكه كل خاور ميانه بايد راهش را بسوي دموكراسي و حكومت مردمسالاري آغاز نمايد وگرنه در گردونه تجاوز يك قدرت خارجي به بهانه استقرار دمكراسي گرفتار خواهند آمد.
سيدنوالدين نورحسيني مسئول سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي در گيلان