خصوصي سازي صنايع پوشش رشت را بلعيد
ساعت ۳:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٥/۱٢  کلمات کلیدی:

شركت "صنايع پوشش رشت" كه از نادرترين كارخانجات نساجي كشور است,درپي بحران هاي مختلف به بخش خصوصي واگذار شد.
به گزارش خبرنگار سرويس كارگري ايلنا, "محمد يعقوبي" دبير اجرايي خانه كارگر استان گيلان با اعلام مطلب بالا گفت: شركت صنايع پوشش رشت كه نادرترين كارخانه توليد نساجي كشور است, چهار شركت صنايع پوشش, ريسندگي , مخمل و حوله را در خود جاي داده و با بهترين كيفيت توليدات, علاوه بر تامين نياز داخلي, محصولات خود را كه شامل انواع حوله و مخمل است به كشورهاي اروپايي و آسيايي صادر مي كند.
وي افزود: متاسفانه نبود مديريت هوشمند, بحران كارخانجات نساجي در سطح كشور, نبود نقدينگي به موقع و قوانين خصوصي سازي اين شركت را با بحران رو به رو كرده است.
دبير اجرايي خانه كارگر گيلان گفت: اگر مديران توانمندي عهده دار اداره صنايع پوشش رشت بشوند, با همكاري و هم فكري كاركنان اين شركت كه توان مديريتي و فني بالايي دارند, كارخانه را از حالت ركورد خارج كرده و مي توانند, افزون بر تامين نياز داخلي به صادرات محصولات اين شركت نيز همت گمارند.
وي يادآور شد: شركت صنايع پوشش رشت از نظر دستگاه هاي خط توليد مشكلي نداشته و طي دو سال گذشته در اجراي طرح اصلاح ساختار به جا به جايي دستگاه ها و مكانيزه كردن ماشين آلات پرداخته و تنها نياز اين واحد بزرگ توليدي در حال حاضر مديري لايق و توانمند است.
اين مقام كارگري با انتقاد از از واگذاري كارخانجات به بخش خصوصي گفت: سابقه واگذاري كارخانجاتي همچون "الكتريك ايران" تاريك بود وپس از خصوصي سازي به تعطيلي سازي كشيده شد. اميدواريم شركت صنايع پوشش رشت را به خريداراني واگذار كنند كه لياقت مالكيت اين واحد را داشته باشند.
يعقوبي در پايان پيشنهاد كرد: استاندار گيلان شخص اول مديريت اجرايي استان است و عقل حكم مي كند در واگذاري كارخانجات به بخش خصوصي, نظارت كامل داشته باشد تا صنعت و اشتغال استان گيلان از اين ويران تر نشود.