ناطق نوری: ايران غني سازي اورانيوم را پس از مدتي از سر خواهد گرفت
ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٩/۱٠  کلمات کلیدی:

ناطق نوري در  گفت و گوي خود در جمع خبرنگاران پارلماني از قطعنامه شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي ابراز نارضايتي كرد و گفت: اين قطعنامه مطلوب و مورد نظر ايران نيست.
وي تاكيد كرد: قطعنامه شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي مي‌‏توانست بهتر از اين هم باشد البته بايد شرايط كشور و مصالح و منافع ملي را نيز در نظر گرفت.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار داشت: با توجه به شرايط بين المللي و سه اصل مهم كه رهبر معظم انقلاب تاييد فرمودند، بايد همواره حكمت، عزت و مصلحت را در نظر بگيريم.
ناطق نوري گفت: آنچه تاكنون صورت گرفته، تصميم شوراي عالي امنيت ملي است كه رياست آن را رئيس جمهوري بر عهده دارد و طبعا با ساير اركان نظام نيز تبادل نظر شده است.
ناطق نوري افزود: بهتر آن بود كه پرونده هسته اي ما به اين نقطه نمي رسيد و مي‌‏توانست سرنوشت پرونده ما در شوراي حكام بهتر از اين باشد.
عضو مجمع تشخيص نظام با بيان اين كه از ميان دو شر آن را بايد برگزيد كه شر كمتري دارد، تصريح كرد: ما در جريان پرونده هسته اي اين گونه عمل كرديم و با اصطلاح اقل الشرين را برگزيديم.
ناطق نوري در عين حال تصريح كرد : تعليق غني سازي فقط به صورت داوطلبانه و براي اعتماد سازي صورت گرفته است و قطعا جمهوري اسلامي ايران غني سازي اورانيوم را پس از مدتي از سر خواهد گرفت و اين تعليق منفي است.
رئيس اسبق مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به سوال ديگري درباره اظهارات رمضان زاده مبني بر راه يافتن نمايندگان غيركارشناس به مجلس به واسطه شرايط برگزاري انتخابات گفت: بهتر است برويد بررسي كنيد و مجلس هفتم را با مجالس پنجم و ششم مقايسه كنيد تا مشخص شود چه تعداد از آنها معلومات بالاتر و پايين‌‏تري نسبت به مجالس گذشته دارند، آن گاه قضاوت كنيد.