توريستها را از گيلان فراري ندهيد!
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٢/٦  کلمات کلیدی:
برخي از كساني كه اخيراً به ماسوله سفر كرده اند، از وضعيت بهداشتي منطقه ابراز نگراني ميكنند. يكي از مسافران ميگويد: مجبور به استفاده از سرويس بهداشتي رستوراني در حوالي ماسوله شده كه فاضلاب آن به رودخانه ماسوله سرازير ميگرديد!
وي در پي طرح اين سوال از مسئولان رستوران كه چرا فاضلاب دستشويي به رودخانه ميريزد، پاسخ شنيد كه در اين منطقه فاضلاب اكثر اماكن مسير رودخانه به درون آن سرازير ميشوند.
براين اساس اين سوال به طور جدي مطرح است كه آيا با چنين تصاويري از گيلان، قصد داريم صنعت گردشگري اين استان را رونق بخشيده و توسعه دهيم؟ و آيا واقعاً خبر داريم گردشگراني كه از مناطق مختلف گيلان ديدن ميكنند با چه تصاوير و صحنه هايي روبرو ميشوند؟
بي گمان ماسوله يكي از مهمترين مناطق توريستي گيلان و حتي ايران است بنابراين بايد توجه جدي به امور بهداشتي آن صورت گيرد. اكنون بايد پرسيد كه چرا مسئولان، نظارتي جدي بر نحوه ساخت و ساز اماكن خدماتي در مناطق توريستي را اعمال نكرده و بدين ترتيب اجازه ميدهند تا محيط زيست تخريب شده و جاذبه هاي توريستي منطقه آسيب ببينند؟
متاسفانه اين واقعيت تلخي است كه واحدهاي خدماتي در اماكن گردشگري گيلان از استانداردهاي لازم برخوردار نبوده و در سطح پائيني قرار دارند به نحوي كه حتي برخي موارد موجب سرخوردگي و نارضايتي گردشگران شده و آنان را براي سفر دوباره به استان با ترديدهاي جدي مواجه ميسازند.
اكنون كه گيلان براي خروج از مدار توسعه نيافتگي نيازمند توجه ويژه به بخش گردشگري است، اين انتظار از مسئولان وجود دارد كه نظارت بر وضعيت واحدهاي خدماتي مر مناطق توريستي را در اولويت قرار دهند.