خبرهايي كوتاه از گيلان
ساعت ۱:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٢/۱٥  کلمات کلیدی:

بزودي چاي داخلي در طعمهاي مختلف وارد بازار ميشود


معاونت خودكفايي سازمان هنري تبليغات اسلامي كشور در لاهيجان گفت: اگر تاكنون چاي كشور دچار مشكل بوده نه تنها به دليل شرايط واردات، بلكه به علت تبليغات سوء چاي داخل است.
وي به احداث كارخانه اسانس چاي در كرج اشاره كرد و گفت: طي هفته هاي آينده چاي داخلي در طعمهاي مختلف وارد بازار كشور ميشود. چاي ما هيچ نقضي ندارد. چاي مرغوب درجه يك ما بهتر از چاي مرغوب دنياست. و بايد مردم و مسولان اين را باور كنند. الان قيمت چاي ايراني در گيلان 3 برابر قيمت چاي در تهران است.

امسال بايد 20 هزار شغل ايجاد كنيم


قهرماني معاونت اداري مالي استانداري گيلان گفت: مبالغ هنگفت اعتباري ابلاغي در صورتي ميتواند منجر به ايجاد اشتغال پايدار شود كه در چارچوب برنامه از پيش تعيين شده توسط نيروهاي آموزش ديده هزينه شود.
وي افزود: با مبلغ ابلاغي به استان در شرايط متعارف و تسهيلاتي كه هر ساله در بخشهاي توليدي به استان تخصيص مي يابد بايد شرايط ايجاد حداقل 20 هزار شغل را فراهم نماييم و اين امر فقط با ايجاد هماهنگي بين بازار كار استان و آموزشهاي فني و حرفه اي عملي ميشود.

تجهيز 290 واحد آموزشي گيلان به رايانه


اسدي پرور رئيس سازمان آموزش و پرورش استان گيلان خبر از تجهيز 290 واحد آموزشي استان طي يك ماه آينده به تجهيزاتي رايانه اي و سايتهاي اينترنتي داد. وي همچنين با اشاره به احداث 3 پژوهشسراي دانش آموزي در رشت، لاهيجان و انزلي طي سالجاري در خصوص تعداد مدارسي كه از منابع سفر رهبري و رئيس جمهوري به گيلان در حال احداث است، گفت: از منابع سفر مقام رهبري 200 واحد آموزشي ساخته خواهد شد كه 40 واحد تاكنون تحويل آموزش و پرورش شده و عمليات اجرايي 80 واحد ديگر نيز در سال 81 آغاز شده است و در سفر رئيس جمهوري نيز به گيلان طرح نهضت مردمي توسعه مدارس مطرح گرديد كه از قبال اين طرح 364 مدرسه ساخته خواهد شد كه كار احداث 114 واحد آن در سال 81 آغاز شده است و اميدواريم طي چند ماه آينده و تا قبل از آغاز سال تحصيلي جديد تحويل آموزش و پرورش گردد.

كشف بيش از 9 كيلوگرم ترياك


پليس گيلان بيش از 9 كيلوگرم ترياك را در شهرهاي آستارا، فومن و رودبار كشف كرد.