هر سال يك خشكسالي در گيلان
ساعت ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۳/٦  کلمات کلیدی:
يكي از مسئولان انجمن حمايت از برنج كشور طي مصاحبه اي اعلام كرده است كه ضايعات برنج در ايران سالانه به 200 ميليارد تومان ميرسد.
چنانچه بدانيم خشكسالي چند سال پيش در گيلان كه باعث آسيب ديدن بسياري از شاليزارهاي استان و بحران اقتصادي در منطقه شد، حدود 100 ميليارد تومان خسارت بر جاي گذاشت و اگر از 200 ميليارد تومان ضايعات برنج كشور، نيمي را متعلق به گيلان بدانيم، به اين نتيجه خواهيم رسيد كه هر سال در گيلان يك خشكسالي ويرانگر رخ ميدهد، نوعي خشكسالي كه آن را نديده و جدي نميگيريم.
..............................................................................................
فرمانده ناحيه انتظامي گيلان در جمع دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي رشت گفته است: در سال گذشته 70 منزل كه به خانه فساد و فحشا تبديل شده بود شناسايي و متلاشي شده است و بيش از 200 هزار ليتر انواع مشروبات الكلي نيز در اين مدت در گيلان كشف و ضبط گرديد.
اگر فرض بگيريم كه پليس گيلان توانسته در سال 81 كه نسبت به سالهاي گذشته برابر نظر فرمانده انتظامي گيلان عملكرد بهتري داشته تنها 10 درصد خانه هاي فساد را شناسايي و متلاشي كند و همچنين 10 درصد مشروبات الكلي موجود در گيلان را كشف نمايد، بنابراين 700 خانه فحشاء در سال گذشته فعاليت داشته و دو ميليون ليتر مشروبات الكلي نيز در گيلان توزيع و مصرف شده است.
..........................................................................................
فرمانده ارشد سپاه گيلان در مراسمي كه به مناسبت گراميداشت سوم خرداد در حسينيه بني فاطمه لشكر 16 پياده قدس برگزار شده بود، گفت: ما با تقليد از امام و تابعيت بي چون و چرا از اوامر ايشان و به پشتوانه تفكر و انديشه الهي امام كه فقط خدا را بزرگ ميديد و بقيه قدرتها در ديدگاه او ناچيز و بي مقدار بود، حماسه آفريديم و امروز هم ما پيرو همان انديشه و همان انديشه و همان سياستيم و تابع تام رهبر فرزانه و مولا و مقتداي خويش حضرت آيت اله خامنه اي هستيم و آماده ايم تا حماسه هاي به ياد ماندني بيافرينيم.
............................................................................................
مجيد جهانپور سرمربي تيم پگاه رشت يك ليست 15 نفره را تهيه كرده و به مسئولان اين تيم داده است تا آنها را جذب كنند. جهانپور ليستهاي دوم و سومي هم دارد اما 15 نفر اول مورد نظر جهانپورعبارتند از: پژمان نوري، كيوان ساجدي، سهراب بختياري زاده، حامد كاويانپور، علي سامره، فراز فاطمي، مرتضي برگي زر، محمودرضا بحريني، حميد تبريزي، حبيب هوشيار، مرتضي بنگر، مرتضي هاشمي، بهروز عبادي، سيدرسول ميرطرقي و حميد محمدخاني.