وعده هاي شيرين
ساعت ٦:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۳/٢٥  کلمات کلیدی:
امروز خبري بدستم رسيد مبني بر اينكه معاون عمراني استانداري گيلان در جلسه كارگروه امور زيربنايي شوراي برنامه ريزي و توسعه استان گفته است كه به زودي عمليات اجرايي اولين قطعه راه آهن گيلان آغاز ميشود.
وي در اين جلسه با اشاره به اين موضوع كه ظرفيتهاي اصلي زيربنايي در بخش حمل و نقل به هيچ وجه متناسب با نياز استان نبوده، گفت: خوشبختانه گامهاي اساسي و مهمي در اين مورد برداشته شده به نحوي كه عمليات اجرايي اولين قطعه راه آهن قزوين ـ رشت كه در سفر رئيس جمهوري به گيلان تصويب شده بود، به زودي آغاز خواهد شد.
اين خبر شايد در ابتدا مسرت بخش باشد اما با نگاهي به گذشته هاي نه چندان دور در خصوص وعده هاي شيرين مسئولان به گيلانيان به نتايج تاثربرانگيزي دست خواهيم يافت:
روزنامه كيهان 17 آذر 1355 : جاده رشت ـ قزوين اتوبان ميشود... جاده رشت ـ انزلي تعريض و راه چهار بانده آسفالته در كنار درياي خزر ايجاد ميگردد... طرح ايجاد راه آهن آستارا ـ بندرانزلي و ادامه آن رشت ـ قزوين در دست بررسي است.
روزنامه خزر 20 مرداد 1378: صوفي استاندار وقت گيلان: راه‌ آهن در مخيله شما هم نمي گنجيد اما همين راه آهن ميرسد به جايي كه الان در مجلس مطرح است ... با پيگيريهاي انجام شده در خصوص ايجاد پالايشگاه پتروشيمي به نتايج خوبي رسيديم ... منطقه آزاد تجاري آستارا در مجلس از تصويب كميسيون خاص گذشت...
ارديبهشت 1373 هاشمي رفسنجاني رئيس جمهور وقت در سفر به گيلان: سه دستور را خيال ميكنم حتي در برنامه دوم داشته باشيم، در مورد آزاد راه قزوين رشت و آستارا به گرگان هر دو را قبول دارم.... آزاد راه رشت قزوين بايد اجرا شود و مقداري اعتبار در بودجه ميگذاريم كه اگر شد به مرور ساخته شود، اينكار قطعاً نياز است... راه آستارا به گرگان چهار خطه ميشود... حد فاصل رشت به قزوين چهار خطه ميشود... ماسوله به ماجلان وصل ميشود... اردبيل به گيلان از راه ديگري وصل ميشود... نيازمنديهاي شما كه توسط مسئولين عنوان گرديد خواسته هاي دور از عملي نيست.
كداميك از اين وعده هاي شيرين و خواسته هاي عملي تحقق يافته است؟ ...