و بالاخره سراوان!
ساعت ٢:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/٤/٥  کلمات کلیدی:
از اينكه سراوان رشت به عنوان اولين موزه خانه هاي روستايي ايران انتخاب شد، خيلي خوشحال شدم (چرا كه به پسوند اسم ما هم ارتباط پيدا ميكند). در همين زمينه پرفسور كريستين پروميروژ، استاد دانشگاه پرووانس فرانسه و از اعضاي اين هيات كارشناسي ضمن آنكه سراوان را بهترين گزينه ميداند، ميگويد: سراوان ايراد كوچكي دارد و آن قطع درختان بومي منطقه و كاشت درختاني است كه چهره طبيعي منطقه را تغيير داده است. درختان كاج به مناطق شمالي ايران تعلق ندارد، براي بازگرداندن چهره اصلي به كوهها و جلگه هاي سراوان ناچاريم درختان كاج را قطع و آرام آرام گياهان بومي منطقه را جايگزين كنيم.
اميدوارم كه پس از قطع درختان كاج، يادمان نرود كه قرار بود درختان ديگري جايگزين آنها شوند.
..................................................................
سليم مرعشي نماينده‌ي مردم رودبار در مجلس شوراي اسلامي ميگويد: انتظار اين است كه مسوولين انتظامي و امنيتي صفوف اعتراضات دانشجويي به حق را از اعتراضات خياباني و همراه با اغتشاش ناحق جدا كنند. وي در گفت‌وگو با ايسنا افزود: بايد با تامل و تعمق بيشتري مسائل را نگاه كرد و مسوولين سياسي و امنيتي كشور بايد به صورت عميق و همه جانبه و واقع بينانه مسائل را مورد بررسي قرار دهند و در جهت بررسي اين موارد فراتر از تفكر جناحي عمل كنند.وي ادامه داد: بايد به ريشه يابي وقايع اخير پرداخت. اما اين كه بخواهيم در دانشگاه‌ها هيچ حركتي نباشد و هيچ كس حرفي نزند و حتي به مسائل سياسي انتقاد نكند اين مسائل به هيچ وجه شدني و منطقي نيست و در جامعه‌اي كه انقلاب كرده قابل قبول نبوده بلكه قابل تامل است.
نماينده‌ي رودبار يادآور شد: در حقيقت ما بايد ميزان تحمل خود را در مواجه با حركت‌هاي دانشجويي بالا ببريم و قطعا مسوولين نظام به دليل آن كه به بعد فرهنگي و سياسي علاقه‌مند هستند اين تحمل را دارند كه چنين حركت‌هايي منجر به اضمحلال يك نظام نمي‌شود بلكه جلوگيري از چنين حركت‌هايي شايد سبب ايجاد يك سري آسيب‌هاي جبران ناپذير شود.
وي معتقد است: مسوولين انتظامي و امنيتي كشور نبايد به هيچ وجه اجازه دهند كه گروه‌هاي خود سر و كساني كه به هيچ وجه نظم و نظامي وابسته نيستند و از يك سري كانون‌هاي مبهم دستور مي گيرند دست به اقدامي بزنند واگر قرار است كه قانون اجرا شود و جلو اغتشاش گرفته شود بايد جلو برخوردهاي همراه با خشونت نيز گرفته شود.وي در مورد عملكرد نيروي انتظامي در برخورد با جريان‌هاي تنش آفرين و برخورد با افراد خودسر تصريح كرد: براي حفظ مصالح مملكت و حدود قانوني در كشور و اعمال قدرت نيروي انتظامي جهت كنترل اوضاع، نيروي انتظامي حركت مثبتي داشت اما در مواجه با نيروهاي غير قابل كنترل و خودسر بايد بيش از پيش برخورد كنند و به نام دفاع از نظام ما نبايد بگذاريم كه شرايط غير قابل منطقي به وسيله‌ي اين گروه‌ها در كشور بوجود آيد
…………………………………………………………………...
بازيكنان برزيلي كه ادعا ميشود عضو تيم سن پائولي المان بوده اند(راست يا دروغش به گردن راوي) صبح روز دوشنبه به رشت رسيدند تا از ديروز مورد آزمايش مجيد جهانپور قرار بگيرند.
.......................................................................
فرهاد دلق پوش معاون فرهنگي اداره كل ارشاد گيلان از سمت خود استعفا داد. وي به منظور نامزدي در انتخابات مجلس شوراي اسلامي در حوزه آستارا استعفا داده است. بر همين اساس طي حكمي از سوي انصاري مديركل ارشاد گيلان، سعيد طاهري بعنوان سرپرست معاونت فرهنگي اين اداره كل منصوب شد. طاهري هم اكنون مسئول شوراي جوان استان است، طاهري متمايل به جناح راست است.
.................................................................................
امروز صبح فردي وارد دفتر روزنامه شد، من در حال تايپ مطالب بالا بودم، به بچه هاي دفتر گفت كه با فلاني كار دارم، مي شناختمش، دستي در جاهايي دارد، آدم مهربان و ساده اي است، پس از احوالپرسيهاي اوليه و خوردن چاي، از من خواست در اتاقي ديگر به يك سوال او جواب دهم، نصيحتم كرد: كه چرا اين نامه را امضاء كردي، تو زن و بچه داري، از نظر مالي در شرايط سختي قرار داري، اگر مشكلي برايت پيش بيايد، چكار ميتواني بكني؟
ليست امضاها را نشانم داد و گفت: بيشتر امضاكنندگان از دوم خرداد به نان و نوايي رسيده اند، تو و چند نفر محدود ديگر چه؟ نورحسيني هنوز در خانه استيجاري زندگي ميكند، اگر مشكلي برايش پيش بيايد زن و بچه اش چكار ميخواهند بكنند؟ باقري (معاون سياسي امنيتي سابق گيلان) از زماني كه به تهران رفته يك تماس با او نگرفته، سازمان مجاهدين راحت او را كنار گذاشته و فرد ديگري را جايگزين او كرده اند، تو حتي نتوانستي خانه اي اجاره كني و در خانه پدرت هستي، اما رمضانپور به اندازه 10 نسل بعد از خود هم پول دارد، كسي در اين ليست امضاء كرده كه پرونده لو... دارد. مدتي قبل روزنامه شما براي يكماه محكوم به تعطيلي شد، آيا يك نفر با شما همدردي كرد. او يكساعتي مرا نصيحت كرد و رفت. حركت آغاز شد حالا براي من دوستانه و با پند و اندرز.