بارندگی‌های اخیر در گیلان، ‪ ۲۰۰‬میلیارد ریال خسارت به بار آورد

جانشین رییس ستاد حوادث غیرمترقبه و معاون عمرانی استانداری گیلان برآورد اولیه خسارات بارندگی‌های اخیر در استان را ‪ ۲۰۰‬میلیارد ریال عنوان کرد.
"محمد اکبرزاده" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: براثر این بارندگی‌ها به دو هزار واحد مسکونی در استان به ویژه در مناطق شرق گیلان بین ‪ ۴۰‬تا ‪ ۶۰‬درصد خسارت وارد شد.
وی افزود: علاوه بر آن پنج کیلومتر از راه‌های روستایی گیلان و ‪ ۱۵‬دهنه پل روستایی نیز به طور کامل تخریب شد و از بین رفت که موجب قطع ارتباط در برخی از مناطق شد. "اکبرزاده" ادامه داد: شدت بارندگی بسیاری از انبارهای برنج و مزارع کشاورزی را تخریب کرد و تعدادی از دام‌ها نیز تلف شدند که میزان دقیق آن پس از بررسی‌ها، متعاقبا اعلام می‌شود.
وی گفت: ‪ ۲۰‬خودرو نیز بر اثر طغیان رودخانه‌ها در استان دچار خسارت شدند.
وی با اشاره به رانش زمین در برخی از مناطق، اظهار داشت: متاسفانه بر اثر رانش زمین در شهرستان لاهیجان یک زوج جان خود را از دست دادند.
جانشین رییس ستاد حوادث غیرمترقبه گیلان، بیشترین میزان خسارتهای وارده را در شهرهای شرق گیلان و در مناطق روستایی عنوان کرد.
"اکبرزاده" گفت: در زمان حاضر آب گرفتگی در مناطق مختلف فروکش کرده و منطقه‌ای در محاصره سیلاب نداریم.
وی خاطرنشان کرد: کلیه نیروهای امداد و نجات در استان، راه وترابری، آب و فاضلاب و دستگاه‌های مختلف برای امدادرسانی و رفع مشکلات مردم به منطقه اعزام شده و درحال امداد رسانی هستند.
"اکبرزاده" در خصوص اسکان ساکنان منازل مسکونی تخریب شده نیز گفت: این افراد در منازل همسایه و آشنایان خود ساکن شده‌اند.
وی با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر ادامه بارندگی‌ها، از آمادگی ستاد حوادث استان خبر داد.
بارندگی‌هایی که از عصر روز جمعه در گیلان آغاز شده بود، همچنان به شدت ادامه دارد.

/ 0 نظر / 8 بازدید