جادوگرها (1)

پیروزی‌ها متعلق به مربیان بود و شکست‌ها به گردن داور. این قاعده اما در لیگ برتر فوتبال ایران گاهی تغییر می‌کند.پیروزی‌ها متعلق به مربیان است اما شکست‌ها؛ تقصیر جادوگران!حالا جادوگران هم به فهرست سوژه های مقطعی فوتبال ایران پیوسته اند. مثل لیدرها (بوقچی‌ها)، منشور اخلاقی، دلال ها، سقف قرار داد و تبانی.
عبدالصمد مرفاوی سرمربی مس کرمان پس از شکست تیمش مقابل استقلال مقابل دیدگان بهت زده نمایندگان رسانه ها می گوید: "استقلال با تقلب برد. آنها با امداد غیبی به گل رسیدند. هر کسی تقلب ‌کند بالاخره دستش رو می‌شود."
خبرگزاری ایسنا، اظهارات او را تیتر می کند. سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال اما واکنشی نشان نمی دهند.
حمید درخشان سرمربی شاهین بوشهر در باره بحث جادو و جنبل در لیگ برتر ایران می گوید: "این چیزها در فوتبال ما وجود دارد. دراین فوتبال ما هر چیزی بگویید وجود دارد. همین چند سال پیش چند نفر را به جرم جادو و جنبل دستگیر کردند."
فردی به نام ن-ف در مظان اتهام قرار دارد. اما منصور پورحیدری مدیر فنی باشگاه استقلال می گوید:" مگر همین آقای مرفاوی یادش رفته ن-ف از ۳۰ سال قبل، همیشه کنار استقلال است و خود مرفاوی هم با او دوستی دارد؟"
مرفاوی دست بردار نیست. او به سایت خبرآنلاین گفته که بر سر حرفی که زده ایستاده است.
مرفاوی می گوید: "من فقط در باره چیزی که اعتقاد داشتم ، چند کلمه حرف زدم.اسمی از کسی نیاوردم که بگویم فلانی فلان کاره است. من یک سری از حقایق را گفتم که فکر می کنم فوتبالی ها خیلی خوب درکش می کنند."
سعید قرایی یکی از خبرنگاران فوتبال در استان کرمان در وبلاگ خود، گزارش مفصلی درباره پدیده جادوگری منتشر کرده است.
او به پیشینه پرویز مظلومی سرمربی سابق مس کرمان اشاره کرده و وجود شایعاتی در زمان حضور مظلومی در این استان و اینکه "کرمانی ها خاطرات زیادی در این باره دارند."
حضور فردی ناشناس در زمین چمن تیم مس و حتی در رختکن این تیم، چنان خبر ساز شد که "کرمانی های کنجکاو پیش از بازی مس برابر فولاد، عکسش را انداختند. استادیوم خالی و آقای ناشناس کنار تیرهای دروازه."
به نوشته این خبرنگار، یک تیم شیرازی وقتی به کرمان آمد، برای باطل کردن طلسم، یک بطری آب جلوی دروازه اش و روی خط آن خالی کرد.
سعید قرایی یادآور شده است که هنگام بازسازی دروازه و پیست تارتان این ورزشگاه، "تا دلتان بخواهد وسایل عجیب و غریب کشف شد."

/ 0 نظر / 21 بازدید