دژ تاريخي قلعه رودخان در خطر تخريب است

رئيس شوراي اسلامي قلعه رودخان گفت: سازمان ميراث فرهنگي گيلان نسبت به برف روبي دژ تاريخي قلعه رودخان بي توجه است و اين قلعه در خطر تخريب قرار دارد.
قاسم ملايي برضرورت برف روبي و پاكسازي بافت تاريخي دژ كهن قلعه رودخان تاكيد كرد و افزود: عليرغم آنكه بيش از 5/1 متر برف اين مكان تاريخي را احاطه كرده، اما ميراث فرهنگي نسبت به برف روبي آن بي توجه و هيچ اقدامي در اين رابطه انجام نداده است.
وي ادامه داد: اين قلعه جايگاه ويژه‌اي در تاريخ گيلان دارد و زيرساخت هاي گردشگري براي توسعه توريسم در اين منطقه ايجاد شده است.
رئيس شوراي اسلامي قلعه رودخان با بيان اينكه رسيدگي سازمان ميراث فرهنگي استان نسبت به مراقبت از قلعه رودخان ضروري است، اظهار داشت: در صورت بي توجهي و عدم برف روبي، فضاي معماري و بافت تاريخي قلعه رودخان تخريب خواهد شد.
راه ارتباطي روستاي قلعه رودخان به اين دژ همچنان مسدود است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
arash ajam

salam سلام وبلاگ زیبا و جالبی داری اگه می شه یک سر به وبلاگ من بزن ممنون می شم

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

به رغم گذشت بیش از 40 روز از بازداشت دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب هنوز از وضعیت نادر احسنی، سعید حبیبی، علی کلایی، مجید اشرف نژاد و پیمان پیران هیچ اطلاعی در دست نیست. آنان تا کنون هیچ تماس تلفنی با خانواده ی خود نداشته اند. همچنین مهدی اله یاری 1 ماه است که با خانواده ی خود تماس تلفنی نداشته است. کمیته ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند نگرانی خود را از وضعیت این دانشجویان اعلام می دارد و تمامی افراد و سازمان های پیگیر آزادی دانشجویان را به لزوم توجه خاص به وضعیت آنان فرا می خواند ------------ برای حمایت از ما تنها کافیست لینک ما را در وبلاگ خود بگذارید