کاهش ناگهانی دمای هوا در استان گیلان

کارشناس ارشد هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا در چند روز آینده افزایش چشمگیری نخواهد داشت.

به گزارش ایسنا در پی بارندگی هایی که از نیمه شب گذشته آغاز شد مردم استان گیلان بعد از یک دوره طولانی هوای گرم دست های خود را در سحرگاه رمضان به دعا بلند کرده وشاکر بودند ، اما تعدادی از کشاورزان شالی کار در این سپاس سحرگاهی تا صبح خواب به چشمانشان نیامد زیرا نگران نتیجه تلاش و آسیب دیدن شالی های خود بودند. در این راستا مهندس غلامی کارشناس ارشد هواشناسی استان گیلان در گفت و گویی در خصوص شرایط جوی هوا در چند روز آینده با اشاره به بارندگی در شب گذشته اظهار داشت:وضعیت هوای امروز همراه با بارندگی و احتمال رعد و برق و مواج بودن دریا خواهد بود و شرایط جوی برای روز دوشنبه همراه با بارندگی های متناوب و کاسته شدن سامانه بارشی و همچنین در روز سه شنبه نیز هوا ابری تا نیمه ابری خواهد بود.
وی ادامه داد: دمای امروز با 6 تا 7 درجه کاهش نسبت به روز گذشته بوده که امیدواریم با وجود چنین بارش جوی مناسب فعلا دمای هوا افزایش چشمگیری نداشته باشد.
وی بیشترین میزان بارش در شهرستان ها را از نظر به ترتیب تالش 119.7 میلیمتر، آستارا 40.5 میلیمتر، انزلی 24.3 میلیمتر و رشت 21 میلیمتر برشمرد.
در ادامه عزیزی مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه استان گیلان در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: بارندگی که از شب گذشته آغاز شده است بسیار ملایم بوده و وجود برگ های خشک در فاضلابها و ورودی منحول ها باعث آب گرفتگی های موردی در بعضی از مناطق سطح شهر بوده که در حال حاضر برطرف شده است.
عزیزی افزود: بیشترین شدت میزان بارندگی مربوط به منطقه لیسار گزارش شده است و مشکلی در هیچ منطقه وجود ندارد و آب پشت سد بیجار نیز تحت کنترل است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ستاد حوادث غیرمترقبه استان به تمامی دستگاههای مربوطه آماده باش داده است. 
قهرمانی چابک استاندار گیلان نیز از رسانه های گروهی خواست تا در اطلاع رسانی صحیح و به موقع شرایط جوی به کشاورزان و سایر مردم مثل همیشه یاریگر مسولین ذیربط باشند.

/ 3 نظر / 18 بازدید
گیله زن (بیداد)

با درود مسرورم که فرصتی شد تا با وبلاگ پر محتوای شما آشنا شوم برای سرزمین مادری ام گیلان بسیار خوشحالم که دوستان خوبی چون شما را دارد و این خود دلیلی برای امنیت خاطر هر فرد گیلانی می شود ممنون می شوم به وبلاگ من سری بزنید و نظر خودتان را اعلام کنید منتظر انتقادات شما هستم با تشکر

میلاد

سلام بر شما آقی سراوانی خسته نباشید یه سری هم به ما بزنید واگه خواستید مارو با نام ((شهر باران)) لینک کنید ممنون با تشکر

لیلکه دار

سلام پلی برار ! تی اوال چوتویه خبی؟ خاب خوداره شکر.ناجی درم همیشک جان ساق ببی.