مصائب برفي

هر چند استاندار گیلان بر تسریع در فعالیت کامل شبکه حمل و نقل عمومی در رشت تاکید کرد اما به نظر می رسد که انجام چنین مهمی برای حل مشکل تردد مردم که پس از بارش برف اخیر پدید آمده ، پیش از هر چیز نیازمند فراهم آمدن شرایط تردد آسان خودروها در سطح شهر باشد و این در حالی است که شهرداری رشت پس از گذشت حدود 2 هفته از آغاز بارش برف در گیلان ، روز گذشته اعلام کرد که برای پاکسازی معابر عمومی شهر به زمان بیشتری نیاز است ، شاید تا زمان وزش یک باد گرم ، یک باران تند و یا درخشش آفتاب بهاری !<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

واقعیت این است که اکنون پس از گذشت 10 روز از پایان بارش برف ، هنوز بسیاری از معابر عمومی شهر پوشیده از برف است و این ضمن آنکه مشکلات بسیاری برای تردد مردم و خودروها ایجاد کرده ، باعث سوء استفاده برخی از رانندگان خودروهای مسافر بر و اجحاف شدید آنان نسبت به مردم نیز شده است . به نحوی که طی دو هفته اخیر نرخ کرایه حدود 50 در صد افزایش یافته است و به نظر نمی رسد که رانندگان قصد باز گرداندن نرخ ها به قبل از بارش برف را داشته باشند .

همچنین عدم برف رویی کامل معابر عمومی در رشت به ویژه در خیابانهای فرعی ، در روزهای اخیر مشکلات بسیاری ایجاد کرده و رشت را با ترافیک سنگین مواجه ساخته است .

در چنین شرایطی است که مردم می پرسند چرا اقدامی اساسی از سوی مسئولان شهری برای حل کامل مشکل پیش آمده انجام نمی شود تا رانندگان متخلف نتوانند با سوء استفاده از موقعیت به مردم اجحاف کنند .

/ 1 نظر / 5 بازدید
دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب دانشگاههای سراسر

از امروز گروه هايي با نام "ناصحان" با انجام مانور "تذکر لساني" موجوديت خود را اعلام مي کنند.گروه ‏ناصحان متشکل از بسيجياني است که "آموزش هاي ويژه مربيان عفاف و حجاب" را گذرانده اند.‏ گروه هاي "ناصحان" به دنبال آماده شدن لايحه تشکيل "وزارت امر به معروف و نهي از منکر" توسط دولت، ‏تشکيل شده و به نظر مي رسد که آنها قرار است نيروي لازم براي تشکيل اين وزارتخانه را آماده کنند. مانور تذکر لساني امروز و در اولين روز از هفته "امر به معروف و نهي از منکر" در سراسر کشور به اجرا در ‏مي آيد. مجريان اين مانور گروه هايي هستند که فرماندهان بسيج آن را "گروه ناصحان" نام داده اند.‏