روایت ابطحی از دروغ‌های سیزده امسال

محمد علی ابطحی معاون حقوقی و پارلمانی سید محمد خاتمی در زمان ریاست‌جمهوری با انتشار مطلبی تحت عنوان «دروغ‌های سیزده انتخاباتی و نگرانی‌های جامعه» در وبلاگ خود نوشت:

ظاهرا تب دروغ سیزده فروکش نمی‌کند. با این گستردگی سیستم اطلاع‌رسانی، هر کسی می‌تواند از این امکانات استفاده کند و دروغی را نشر دهد. در یک دهه قبل به دلیل اینکه رسانه‌ها انحصاری بودند، فقط اصحاب رسانه می‌توانستند این کار را بکنند. به دلیل دلمردگی و یاسی که پس از انصراف اقای خاتمی در مخاطبان جریانات سیاسی هست، دیروز دو دروغ سیزده با وسیله ارتباطی sms در بین اهالی سیاست منتشر شد. یکی این بود که آقای کروبی از کاندیداتوری ریاست‌جمهوری انصراف داه و به نفع مهندس موسوی کناره‌گیری کرده است. خیلی‌ها جا خوردند. Sms پر طنین‌تر دیگر این بود که به دنبال اصرار هواداران و احزاب طرفدار آقای خاتمی، ایشان به صحنه‌ی انتخابات بازگشت. من بی‌خبر بودم ولی یکباره چندین تلفن از خبرگزاری‌های داخلی و خارجی داشتم که از این مسئله می‌پرسیدند.قبلا شنیده بودم که دروغ اول آوریل در خیلی از کشورها بحران‌آفرینی کرده بود. اینجا هم همین‌جوری شده بود. در هر حال نشان می‌دهد که فضای کشور طبعا از این پس خیلی انتخاباتی خواهد بود. ابهام سختی هم بر فضای سیاسی حاکم است. نگرانی از انتخاب دوباره‌ی رئیس‌جمهور فعلی پس از انصراف آقای خاتمی خیلی از افراد جامعه را آزار می‌دهد.به همین دلیل دروغ سیزده‌ی بازگشت آقای خاتمی چنین پزواکی داشت. اصلا دروغ هم کار زشتیه. درسته که دروغ سیزده بامزه است ولی دروغ بد است. شروع جدید کارها هم بعد از تعطیلی دوهفته‌ای مبارک باشد. 

/ 3 نظر / 12 بازدید
کبلا کیجا

دانلود فیلم مصاحبه اختصاصی "رشت اسپرت" با "علی نظرمحمدی" سنگربان داماش. http://www.rashtsport.com/post-322.aspx

ابرر

من امیدوارم که بمونیم. ولی به نظرم اگه این بازی رو بخوریم دیگه تمومه... ما با اس اس اهواز الان 4 امتیاز فاصله داریم بعد جناب آقای عبدی میگه از این 3 بازی باید 6 امتیاز بگیریم. یعنی 1 باخت هم شما کنار گذاشتین ؟!!! من نمیدونم دیگه کی میخوان به خودشون بیان اینا. بره 3 بازی مونده 4 امتیازم عقبی بعد میای دوباره یه باختم واسه تیمت کنار میزاری ؟!! اگه بگی بجنگیم واسه 6 امتیاز مطمئن باش نصفشم به زور میگییم با این طرز فکر. دیگه الان وقت حساب کتاب نیست . نه بید به تیم روبه رو نگاه کنیم نه به میهمان میزبانی. فقط باید بری واسه برد و حمله. یا میخوریم یا میزنیم (مخصوصا این بازی با مس) کره سر. از این بهتره که مثل همه بازی های خارج از خونه عین بز دلا بریم واسه 1 امتیاز آخرشم کیسه گل شیمو برگردیم. امیدوارم یه روزی بیاد تا نسل کسانی که به فوتبال رشت تعصب ندارند و هواداران رو به مسخره گرفتند از رشه برداشته شه و یکی بیاد که واقعا دلش بسوزه واسه این فوتبال رشت.

ابرر

امیدوار هستم که این اعتراضات رو همونطور که قبلا گفتید به دست بازیکنان و مسولان برسونید