پگاه رفتنی شد؟

مجتبی پوربخش مسئول روابط عمومی هیئت فوتبال استان گیلان  درگفتگوبا مهر، در مورد انتقال باشگاه پگاه به استانی دیگر گفت: این موضوع جدی استزیرا از گوشه و کنار شنیده می شود مسئولان کارخانه صنایع شیر ایران در این مورداقداماتی را هم انجام داده اند، گرچه مسئولان این کارخانه و باشگاه پگاه این موضوعرا کاملا تکذیب می کنند اما اخبار موثقی در این مورد داریم و از قطعی شدن آن نگرانهستیم.

وی ادامه داد: درحال حاضر از سوی هیئت فوتبال نامه ای براینمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی ارسال کرده ایم تا مانع از شکل گیریاین انتقال شویم. البته کار دیگری از دستمان ساخته نبود و به همین دلیل با رسانه ایکردن این انتقال، قصد داریم پیش از واگذاری امتیاز باشگاه به استان دیگر، مانع ازآن شویم.

مسئول روابط عمومی هیئت فوتبال استان گیلان همچنین خاطر نشان کرد: چند سال پیش و در زمان آقای یاسایی قرار بود حتی شرکت صنایع شیر ایران در شهر رشتورزشگاه اختصاصی احداث کند اما پس از رفتن ایشان آقای نجفی که ابتدا قول حمایت ازطرح های گذشته و باشگاه را داده بودند، تاکنون حتی اقدامی برای حل مشکلات مالی فصلجاری تیم هم انجام نداده اند.

وی با بیان اینکه یک شهر رشت است و همین تیم پگاه، اظهار داشت: بسیاری از مربیان بومی شهر از کنار این تیم امرار معاش می کنند و در مجموع این تیمبصورت غیر مستقیم ایجاد شغل کرده است. امیدوارم مسئولان در این زمینه اقدام لازم راانجام دهند تا با تامین هزینه اداره این تیم در طول سال، شهر رشت از داشتن یک تیمدر لیگ برتر محروم نشود.

پوربخش در پایان گفت: تیم پگاه هواداران متعصبی دارد و نمی توانبدون در نظرگرفتن علاقه آنها و مردم شهر رشت به این تیم زمینه انتقال آن به استاندیگری را ایجاد کرد و مطمئنا چنین انتقالی تبعات بدی به همراه خواهد داشت.

از سوی دیگر کیومرث هاشمی در گفتگویی رادیویی در مورد انتقال تیمپگاه به استانی دیگر گفت: مردم رشت نگران این موضوع نباشند زیرا ما آمادگی داریممسائل و مشکلات این تیم را حل کنیم تا یکی از استان های فوتبال خیز کشور که سابقهزیادی در ورزش کشور هم دارد، از داشتن چنین باشگاهی محروم نشود.

وی ادامه داد: دیدگاهی در خصوص انتقال این باشگاه به استان دیگرینداریم زیرا این موضوع اصلا خوب نیست به همین دلیل از مسئولان این باشگاه می خواهیممشکلات خود را از طریق مسئول تربیت بدنی استان به سازمان اعلام کنند تا ما بتوانیمبرای حل این مشکلات به آنها کمک کنیم.

معاون سازمان تربیت بدنی و رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی اضافهکرد: در بدترین حالت اگر تصمیمی برای انتقال این باشگاه از سوی مسئولان آن وجودداشته باشد باید بگویم در صورت موافق نبودن مسئولان استان، تربیت بدنی و همچنینهیئت فوتبال استان مانع از این انتقال خواهیم شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال آمادگیآن را دارد که با مسئولان این باشگاه نشستی را برای حل مشکلات آن داشته باشد تا ازبتوانیم همانند گذشته در آینده هم از توانمندی های ورزشی جوانان این شهر استفادهکنیم
ا
ز سوی دیگر قرار است رئیس کارخانه صنایع شیر ایران(پگاه) فردا با حضور در استان گیلان با رئیس تربیت بدنی این استان نشستی داشته باشد که هنوز دستور جلسه این نشست مشخص نشده است. 

مدیرعامل باشگاه پگاه گیلان: در صورت واگذاری، تیم فوتبال از استان خارج نمی‌شودمدیرعامل باشگلاه پگاه گیلان گفت: در صورت واگذار تیم فوتبال پگاه گیلان، این تیم از استان گیلان خارج نمی‌شود.
"اسماعیل شاد" در گفت و گو با ایرنا افزود: برای واگذاری تیم فوتبال پگاه گیلان با چند شرکت استان گیلان مذاکره شده‌است و در صورت توافق، این تیم در این استان حفظ خواهد شد.
وی گفت: هنوز این توافق به صورت قطعی انجام نشده است و در صورت موافقت کامل، پگاه تیم را واگذار می‌کند.
وی اضافه کرد: تلاش و سعی مجموعه مدیریت پگاه گیلان این بود که این تیم در گیلان حفظ شود و به طور حتم با خریداری این تیم توسط یک شرکت‌و به نفع فوتبال گیلان خواهد بود و با توجه به کادرفنی و بازیکنان، این تیم رشد چشمگیری خواهد داشت.
مدیرعامل باشگاه پگاه گیلان گفت: البته تلاشهایی در حال انجام بود که این تیم از استان خارج شود اما ما اجازه این کار را ندادیم چون تیم فوتبال پگاه گیلان یک تیم ریشه‌دار است.
وی افزود: این تیم ابتدا با نام استقلال رشت فعالیت داشت، سپس با نام استقلال شهرداری رشت به فعالیت پرداخت و پس از آن پگاه این تیم را در اختیار گرفت.
وی گفت: طرفداران این تیم هیچگونه نگرانی نداشته باشند و در هر صورت تیم فوتبال پگاه گیلان با هر نام و با توافق با هر شرکتی در استان گیلان حفظ خواهد شد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به وزیر رفاه خواستار حمایت بیشتر از تیم فوتبال پگاه گیلان شدند و اجازه نمی‌دهند امتیاز پگاه به استان دیگری واگذار شود.
جبار کوچکی‌نژاد در گفتگو با فارس با اشاره به موضوع مطرح شدن واگذاری تیم پگاه گیلان افزود: جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان بازنشستگی و صنایع شیر برگزار شد و یادآور شدیم که تیم پگاه از افتخارات استان گیلان است و طرفداران زیادی را در شهر رشت دارد و باید از این تیم حمایت شود.
وی ادامه داد: در بحث استانی نیز جلسه‌ای با حضور استاندار، مدیرعامل باشگاه پگاه و کسانی که می‌توانند به این تیم کمک کنند، برگزار کردیم و مصوب شد تا کمک‌هایی از سوی بانک‌ها و سیستم استانی به این تیم تزریق شود.
کوچکی‌نژاد در مورد اینکه شنیده می‌شود صنایع شیر قرار است این تیم را واگذار کند و صحبت‌هایی هم در این زمینه با هیئت فوتبال استان‌های مازندران و خوزستان انجام داده است، تصریح کرد: قطعا مانع این کار می‌شویم و اجازه نمی‌دهیم امتیاز این تیم را از رشت خارج کنند، ضمن اینکه چند روز قبل نیز در دیدار با وزیر رفاه از حمایت تیم پگاه صحبت کردیم.
معاون ورزشی اداره کل تربیت بدنی گیلان نیز در خصوص واگذاری تیم پگاه به خبرنگار فارس اظهار داشت: بحث واگذاری تیم پگاه‌ مدتی است عنوان شده که در این زمینه استاندار گیلان نیز در نامه‌ای به صنایع شیر اعلام کرد که این تیم باید در استان باشد.
مظفر غروی افزود: واگذاری تیم به استان دیگر ضربه بزرگی به ورزش استان وارد می‌کند و نمونه آن این است که تیم‌های پایه و 300 تا 400 بازیکنی هم که در تیم پگاه مشغول فعالیت هستند، با این واگذاری رها می‌شوند.
وی اضافه کرد: این بحث پگاه یا ملوان نیست بلکه گیلان با عدم سرمایه‌گذاری در ورزش مواجه است و شاید اصلا روزی شاهد این باشیم که کل ورزش استان نیز از بین برود، چون بخش خصوصی حمایت خوبی از ورزش استان ندارد

/ 1 نظر / 10 بازدید
آرش

سلام پیله برار. می دانید که اگر این سالها پگاه رو گیر ندادم ، اگر باخت ، اگر مسخره شد ، اگر هر چی شد ، فقط به خاطر روی گل شما ما ندیدیم این جیزها را گیله مرد باصفا. حالا که پگاه ، داماش شد ، چی می شه. من دوست ندارم رفیقم کارش رو از دست بده. هنوز هم عشق می کنم از قدم زدن یه روزهایی با او رفیق ِ مرد از فلکه انتظام تا گاز .....