با اعتبارات موجود منتظر تحول در رشت نباشید

رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تنها راه ایجاد تحول و پیشرفت شهر رشت مشارکت فعال بخش خصوصی است.
"محمدرضا قاسمی" که به مناسبت نهم اردیبهشت روزشوراها در گفتگویی مطبوعاتی شرکت کرده بود ضمن بیان مطلب فوق افزود: بخش خصوصی را بایستی جدی بگیریم.
وی با تاکید بر این مطلب که برای سرمایه‌گذار باید امنیت سرمایه‌گذاری ایجاد کرد، افزود: در این زمینه کمیته ویژه سرمایه‌گذاری در حال تشکیل است که کل دستگاههای اجرایی را در این کمیته مشارکت می‌دهیم.
رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: اگر در برخی از شهرهای کشور تحول مشاهده می شود، مطمئنا بستر امنی برای سرمایه‌گذار ایجاد شده است.
وی با بیان این مطلب که سرمایه‌گذار به بستر امن و آرامش برای سرمایه گذاری نیاز دارد، تصریح کرد: همه دستگاههای اجرایی باید در این زمینه همکاری کنند، زیرا ایجاد بستر امن تنها بر عهده شورا و شهرداری نیست.
وی با بیان این مطلب که شورای اسلامی رشت برای بخش خصوصی تسهیلات در نظر گرفته است، اظهار داشت: بخشودگی عوارض حتی در برخی موارد تا ? 100?درصد از جمله این تسهیلات است.
وی گفت: اولین پارکینگ طبقاتی که برای آن ? 100?درصد بخشودگی عوارض در نظرگرفته شده تا چند ماه آینده با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افتتاح می‌شود.
قاسمی با اشاره به حضور 4 میلیون مسافر در ایم نوروز در گیلان گفت: شاید حتی یک ریال این همه مسافر برای شهر رشت سود نداشته است چرا که زیرساختهای گردشگری ما مناسب نیست.
وی در بخش دیگری از این نشست بافت‌های فرسوده رشت را یکی از نگرانی ها در این شهر عنوان کرد و اظهار داشت: میراث فرهنگی از دستگاههایی است که موجب عقب افتادگی این شهر شده‌است.
رییس شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: هر جا دست می‌گذاریم و سرمایه‌گذار ورود می‌کند، می‌گویند میراث است.
وی ساماندهی تبلیغات شهری را از جمله پی‌گیری های دور سوم شورای اسلامی شهر رشت در سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: ساماندهی تبلیغات شهری کاملا آماده است.
وی تصریح کرد: با اجرای طرح ساماندهی تبلیغات شهری، شهر رشت از نمای زشت نجات می‌یابد و شکل و انضباط شهری به خود می‌گیرد.
وی با اشاره به تشکیل مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر رشت، افزود: در سال ? 86?اساسنامه این مرکز آماده شد و هفته گذشته نیز هیات امنا آن شامل چهار نفر از اعضای شورا و سه نفر از صاحبنظران در مدیریت شهر انتخاب شدند.
قاسمی گفت: "حسین امیری" مدیر کل تامین اجتماعی استان گیلان به عنوان رییس هیات امنای مرکز پژوهش شورا و "غلامرضا هاتفی" نائب رییس شورای اسلامی شهر رشت به عنوان دبیر این مرکز انتخاب شدند.
وی نوار حفاری‌ها را دغدغه مهم شورای اسلامی شهر رشت عنوان کرد و افزود:
در این کند و کاریها حتی یک درصد شورای اسلامی و شهرداری رشت مقصر نیستند.
رییس شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: از سرانه فضای سبز خوبی برخوردار نیستیم، بنابراین توسعه فضای سبز از اولویت‌های کاری شورا است.
وی از شهردار شهر رشت به عنوان یکی از مدیران با تجربه و توانمند نام برد و گفت: پیش بینی می‌کنم که عمر کاری مهندس فریدونی تا پایان دوره شورای سوم و حتی تا دوره شورا چهارم نیز ادامه یابد.
قاسمی کارنامه شورای اسلامی شهر رشت را در یک سال گذشته در مجموع خوب توصیف کرد و افزود: اعضای شورای اسلامی شهر رشت علیرغم چالش‌های و فشارها در سال اول دوره سوم شورا دلسوزانه کار کرد.
وی با بیان این مطلب که شورای اسلامی شهر رشت در سه سال باقیمانده عمر دوره سوم خود با تمام تلاش برای خدمت به مردم کار می‌کند، افزود: در سال ? 87?تغییرات محسوسی در رشت ایجاد می‌شود.
وی تعداد جلسات شورا را در سال گذشته ? 92?جلسه عنوان کرد و گفت: در هر یک از کمیسیون‌ها شامل کمیسیون برنامه و بودجه ? 53?جلسه، بهداشت و محیط زیست ? ،43?توسعه و عمران ? 46?و فرهنگی و اجتماعی ? 44?جلسه برگزار شد.
قاسمی با بیان این مطلب که شورای اسلامی شهر رشت حجم بسیار زیاد مراجعات مردمی را دارد، افزود: در سال گذشته ? 13?هزار و ? 390?نفر با اعضای شورا ملاقات‌های عمومی داشتند که البته این آمار غیر از مراجعات روزمره‌ای است که شورا داشت.
رئیس شورای شهر رشت مشکلات کم آبی گیلان را ناشی از بی تدبیری ها دانست و افزود: در فصلی که نباید آب رها می‌شد، آب را رهاسازی کردند در حالی که می‌توانستیم با ذخیره کردن آن مشکلات خشکسالی استان را حل کنیم.
قاسمی با اشاره به اینکه از سکان‌های قدرتی که در کشور وجود دارد گیلان کم ترین بهره را می برد متذکر شد: استان از بیکاری در حال انفجار است و 105 هزار جوان  بیکار در گیلان وجود دارد که از این تعداد 40 هزار نفر تحصیلکرده هستند.
رئیس شورای شهر رشت با انتقاد از نبود اختیارات کافی شورا تصریح کرد: شورا تبدیل به هیئت مدیره شهرداری شده و متاسفانه دولت نهم نیز بحث شورا را جدی نگرفته و هرروز با لوایحی که به مجلس می‌برد شورا را محدودتر می‌کند.
وی افزود: متاسفانه نگاه امام راحل نسبت به شورا اکنون در کشور وجود ندارد.
رئیس شورای شهر رشت گفت: عدم اختصاص بودجه ملی به شهرداری رشت  از مشکلات و موانع توسعه این شهر است و با اعتباری که شهرداری رشت در اختیار دارد نمی‌تواند در شهر تحول ایجاد کند.
قاسمی مطبوعات را بازوان شورا عنوان کرد و گفت: به خود می بالم که شورای شهر رشت بیشترین تعامل را با رسانه ها دارد و به این مساله افتخار می کنم.

 

 

/ 0 نظر / 8 بازدید